تاريخ : چهارشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٠
 دانلود نرم افزار ساده تبدیل واحدها و برخی محاسبات مهندسی از لینک زیر استفاده فرمائید.
 

 

ارسال توسط reza maleki
تاريخ : شنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩٠

 

انسان در یک محیط شیمیایی زندگی می‌کند و بسیاری از این مواد شیمیایی را تنفس می‌کند، می‌خورد و از راه پوست جذب می‌کند. برآوردها حاکی از آنند که بیش از 60000 ماده شیمیایی مورد مصرف عموم بوده و گفته می‌شود در حدود 500 ماده شیمیایی جدید در هر سال ، وارد بازار می‌گردد. همراه با پیشرفتهای تکنولوژی آلودگی نیز توسعه یافته است. صنعتی شدن و ایجاد مراکز شهری بزرگ منجر به آلودگی هوا  ، آلودگی آب و خاک شده است.
علل اصلی آلودگی مربوط به تولید و مصرف انرژی مواد شیمیایی صنعتی و افزایش فعالیت کشاورزی می‌باشد.

 

تعریف سم : در قرن شانزدهم اعتقاد داشتند همه مواد سمی هستند و هر ماده ای در مقدار مشخصی می تواند سمی واقع شود.آلفرد تایلور سم شناس قرن شانزدهم معتقد بود ماده سمی در مقدار کم داروو دارو در مقدار زیاد سمی است.

سم :به ماده ای گفته می شود که پس از ورود مقادیر نسبتاً کمی از آن به بدن باعث اختلال در عملکرد طبیعی بدن شده یا  باعث تخریب بافتهای بدن و مرگ می گردد .

مواد سمی که در روندهای بیولوژیک تولید می شوند توکسیننامیده می شوند و بر اساس منشاء نام گذاری می شوند.

تاريخ : شنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩٠

 

žتعریف:
žروکشهای اپوکسی بر پایه رزین اپوکسی بوده و چسبندگی بسیار عالی به سطوح فلزی و بتونی دارد.روکش اپوکسی در سه لایه قابل اجرا می باشد.استری اپوکسی که سبب افزایش چسبندگی روکش به سطح می گردد.لایه میانی به عنوان یک لایه پوشاننده منافذ سطح مناسبی برای اعمال روکش اپوکسی فراهم می کند و لایه نهایی با خصوصیات عالی نظیر مقاومت سایشی-شیمیایی-مکانیکی و زیبایی ظاهر با فامهای متنوع به صورت پوششی یکپارچه اجرا می گردد.لایه نهایی می تواند در انواع ضد سایش و فرسایش-ضد اسید-انتی استاتیک و ضد حریق-الاستیک جهت پوشش سطوح مختلف با کاربردهای گوناگون ارائه گردد.مشتقات دیگر اپوکسی نظیر گروت اپوکسی و ماستیک اپوکسی جهت ترمیم سطوح اسیب دیده-بالا بردن مقاومت مکانیکی سطح-پر کردن خلل و خرج و تسطیح سطح به کار می رود.
تاريخ : شنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩٠

پلیمر های مقاوم در برابر آتش پلیمرهایی هستند که در برابر تجزیه در دماهای بالا از خود مقاومت نشان میدهند.این گونه پلیمرها در ساختمان های کوچک ،آسمان خراش ها ،کشتی های کوچک و کابین های هواپیما نیاز است.در چنین فضاهای تنگی توانایی رهایی از یک حادثه آتش سوزی و خطر گرفتاری در آتش علی السویه گزارشات نشان می دهد که در حدود 20 درصد از قربانیان سقوط هواپیما که کشته شده اند نه فقط بخاطر سقوط خود هواپیما بلکه بخاطر بوجود آمدن آتش و آتش سوزی هواپیما بوده اند که کشته شده اند.پلیمر های مقاوم در برابر آتش همچنین  کاربردهایی نظیر مواد چسبنده در مصالح فضایی ،عایق های الکترونیکی و مواد و تجهیزات نظامی مانند چادرهای برزنتی پیدا می کنند. بعضی ازپلیمر های مقاوم در برابر آتش بطور طبیعی و ذاتی در برابر پوسیدگی و تجزیه از خود مقاومت نشان می دهند،در حالی که انواع دیگر هنگام ترکیب با افزودنی ها و پرکننده های مقاوم در برابر آتش تجزیه می شوند.

تاريخ : شنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩٠

   تعریف فرایند hot tap:

 

 

 

0HOT TAP فرایند دقیق ایجاد یک سوراخ بر روی یک سیستم حامل جریان سیالات

نظیر نفت ,گاز ,مشتقات نفتی ,پتروشیمی و حتی اب و دیگر سیالات بدون پاشیده

شدن محتوای ان به بیرون یا قطع جریان می باشد  . 

 

0به عبارت دیگر اتصال گرم یا انشعاب گرم ( (HOT TAPعملی است که توسط  ان

دسترسی به قسمت داخلی  یک خط  ل شود.

 

 

0در واقع به عملیات انشعاب گیری در لوله ها و تانک های حاوی سیالات پر  فشار

درحالتی که خط یا مخزن حامل جریان و سیال باشد عملیات اتصال گرم یا انشعاب

گرم Hot tap)) گفته می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال توسط reza maleki
تاريخ : شنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩٠