قانون حفاظت دریاها و رودخانه‌ها در مقابل آلودگی به مواد نفتی از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، هیات وزیران بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های نفت، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست و به استناد تبصره ماده 6 قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در مقابل آلودگی به مواد نفتی- مصوب ١٣٨٩- آیین نامه اجرایی ماده 6 را تصویب کرد.

تاريخ : یکشنبه ٢۱ مهر ۱۳٩٢

با حضور نمایندگانی از 139 کشور جهان «کنوانسیون ممنوعیت استفاده از جیوه» تصویب
شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران، کنفرانس نمایندگان تام‌الاختیار
دولت‌ها برای تصویب و امضای کنوانسیون منع استفاده از جیوه موسوم به میناماتا از 10
تا 11 اکتبر سال جاری میلادی / 18 تا 19 مهرماه 92 در شهر کوماموتو ژاپن برگزار
شد.

در این کنفرانس که با حضور نمایندگانی از 139 کشور جهان برگزار شد، متن
کنوانسیون ممنوعیت استفاده از جیوه که طی دو سال مذاکرات فشرده توسط کمیته مذاکراتی
بین‌الدولی آماده شده بود و همچنین تمهیدات موقت برای اجرای این کنوانسیون به اتفاق
آراء تصویب شد.

ضمن تبریک به استاد گرامی امیدواریم تحولی نوین و اساسی را در حوزه
معاونت محیط زیست انسانی شاهد باشیم و از توانمندی
های ایشان کل حوزه محیط زیست بهره مند شوند

    اصل خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان آمده است

در حکمی از سوی دکتر معصومه ابتکار، دکتر سعید متصدی زرندی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام): در حکم دکتر معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست خطاب به دکتر متصدی آمده است:این حوزه به لحاظ اهمیتی که در بهبود کیفیت زندگی آحاد جامعه دارد، می بایست برنامه ریزی و سیاستگذاری برای کاهش آلودگی هوا، آلودگی های آب و خاک، ارتقاء استانداردهای محیط زیست انسانی، تبادل اطلاعات و تجربیات با مراکز علمی برای دست یابی به روش ها و فناوری های نوین را مد نظر قرار دهد.
همچنین به طور مستمر پایش آلاینده های زیست محیطی و ارزیابی اثرات توسعه را پیگیری کرده و از طریق اعمال روش های مدیریتی تعاملی، سایر دستگاههای مرتبط در رعایت ملاحظات زیست محیطی راهبری نماید.
بنا بر این گزارش، سعید متصدی زرندی متولد 1346 در شهرستان زرنــد و دارای مدرک دکتری مهندسی بهداشت محیط ، کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت محیط و کارشناسی مهندسی بهداشت محیط  می‌باشد.
 

با سلام

باخبر شدیم جناب آقای دکتر دبیری مشاور ارشد رییس سازمان حفاظت محیط زیست منصوب شدند

ضمن عرض تبریک به  استاد فرهیخته وارجمند جناب آقای دکتر دبیری موفقیت روزافزون برای ایشان در عرصه محیط زیست از درگاه ایزد منان آرزومندیم  .

اصل خبر در زیر به نقل از ایسنا آمده است

به گزارش سرویس «محیط زیست» ایسنا،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، در حکم دکتر ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست خطاب به دکتر فرهاد دبیری آمده است: نظر به تجارب و سوابق ارزنده جنابعالی درعرصه حقوق محیط زیست و طبیعت کشور، به موجب این حکم به سمت مشاور ارشد رییس سازمان حفاظت محیط زیست منصوب می شوید.

 بنابراین گزارش، فرهاد دبیری متولد سال ۱۳۲۷ در شهر تهران است و دارای لیسانس حقوق قضایی از دانشگاه شهید بهشتی( ملی سابق) ۱۳۵۰، فوق لیسانس حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه شهید بهشتی ۱۳۵۳ و دکترای حقوق بین الملل (گرایش محیط زیست) از کالج ترینیتی ۲۰۰۴ .

 او مسئولیت و سمت‌های اجرایی چون کارشناس برنامه ریزی و ارزشیابی سازمان حفاظت محیط زیست ۱۳۵۱، کارشناس حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست ۱۳۵۲، کارشناس مسئول حقوقی در دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست ۱۳۵۳، معاون دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست ۱۳۵۴، مدیر دفتر شکار و صید و امور بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست ۱۳۵۶، قائم مقام معاونت اجرایی سازمان حفاظت محیط زیست (با حفظ سمت) ۱۳۵۶، مدیر دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست ۱۳۵۹،سرپرست معاونت اداری و مالی سازمان (با حفظ سمت) ۱۳۶۰، مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان(۲۴سال) ۱۳۶۱ ومشاورحقوقی معاون رییس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست ۱۳۸۴ به مدت شش ماه تا شهریور همان سال را در کارنامه خود دارد.

 

 

تاريخ : دوشنبه ۸ مهر ۱۳٩٢

با سلام خدمت دوستان و همکاران عزیز

امروز در جلسه ای حضور داشتم که می خواستند برای موضوع HSE تصمیمات اساسی بگیرند و HSE را توسعه دهند ولی نکات زیر بسیار جالب بود :

1- یکی از حضار نظرش این بود که Q  را از HSEQ  جذف کنیم و گروهی موافق و مخالف بودند

2- علت حذف Q این بود که به بررسی کیفیت کالا ها می پردازد و با موضوع HSE بیگانه است

3- حال دلیل اینکه شرکتهایی مانند توتال و انی و ... این دو مقوله را یکسان می بینند و در اکثر کشورها چیست تا به حال به این موضوع فکر کرده اید خوشحال خواهم شد نظراتتان را برا درج در این وبلاگ یرای ما بفرستید ؟

لازم به ذکر است اینجانب پس از این جلسه تصمیم گرفتم عنوان وبلاگ را عوض کنم و از http://iranhse.persianblog.ir/ به http://iranhseq.persianblog.ir  تغییر دادم

امیدوارم با نظراتتان ما را خوشحال بفرمایید

با سپاس - رضا ملکی

ارسال توسط reza maleki
تاريخ : دوشنبه ۸ مهر ۱۳٩٢

مراحل پنج
گانه روش ارزیابی چرخه حیات (LCA):

1-      برنامه ریزی (Planning):


  • گزارش اهداف

  • توصیف محصول و گزینه های آن

  • انتخاب محدوده و مرز چرخه حیات

  • انتخاب پارامتر های زیست محیطی

  • انتخاب راهبرد مناسب برای جمع آوری داده

2-     ادامه مطلب

تاريخ : یکشنبه ٧ مهر ۱۳٩٢

هفتم مهرماه روز آتش‌نشانی و ایمنی، یادآور تلاش انسان‌هایی است که در میان شعله‌ها و زبانه‌های سرخ آتش، جان و آسایش خود را به خطر می‌اندازند و صحنه‌‌هایی بدیع از فداکاری و از جان‌گذشتگی را خلق می‌کنند.

گرامیداشت انسان‌هایی که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش دیگران حماسه می آفرینند،وظیفه ای است بس فراموش نشدنی و والا.
اینجانب نیز به نوبه خود این روز فرخنده را به کلیه همکاران محترم ایمنی و آتش نشانی تبریک  گفته و از آستان پروردگار مهربان مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و همراه با سلامتی برای کلیه همکاران و تلاشگران این عرصه آرزومندم .

با سپاس – رضا ملکی

ارسال توسط reza maleki