کاربرد کدهای رنگی در بازرسی جرثقیلها - ایمنی بالابرها fe

Color code instant identification

 

شناسایی کدهای رنگی

جهت مطابقت با LOLER 98  تمام تجهیزات ایمن جرثقیل ها لازم است توسط فرد متخصص در حداکثر زمان ممکن مورد بررسی و تست قرار گیرد. با توجه به نوع تجهیز مورد نظر ماکسیمم زمان بین بازرسی ها بین 6 تا 12 ماه است. البته باید توجه گردد این زمان ماکسیمم باید با توجه به این که تجهیز مورد نظر چگونه توسط چه کسی و کجا استفاده می گردد کاهش پیدا کند.

 

با تهیه سیستم کدهای رنگی در جرثقیل ها در محیط کار کاربران می توانند سریعاً زمانی را که تجهیز برای آخرین بار توئسط فرد متخصص تست و بررسی گردیده ، شناسایی نمایند و متوجه شوند که آیا جرثقیل مربوطه قابل کاربرد است یا باید کنار گذاشته شود. این کدها با توجه به زمان بازرسی  تهیه می گردند. برای مثال زمان ژانویه تا مارس قرمز، آوریل تا ژوئن آبی و ...

برچسب های کدهای رنگی باید کاملاً بادوام بوده و به طور تصادفی از بین نرود.
این برچسب هاباید تنها هنگام تغییر رنگ کنار گذاشته شود.

 

رنگ های در دسترس و مورد استفاده به شرح زیر است:

نارنجی، قهوه ای، بنفش، سبز، زمردی، زرد، صورتی، آبی آسمانی، سبز، قهوه ای، نعناعی هستند. همچنین رنگ قرمز و مشکی هم استفاده میشوند که در تصویر زیر نیامده است.

باید مطمئن شویم که تمام تجهیزات بالابرهای ثابت، چرخان و یا پرتابل جهت نشان دادن وضیعت گواهینامه ی خود با کدهای رنگی کدگذاری شده اند.

سیکل کد رنگی روبرو برای نشان دادن کد رنگی  تجهیزات مورد استفاده بالابرها مانند چین ها، سیم بوکسل ها، قلاب ها، هوک ها، شکل ها، چشمی ها و... به کارمی رود.

Color Code

Month

( 6 months

interval)

Year

White

Jan to Jun

 2011,2013,2015

Blue

Jul to Dec

2009, 2011, 2013

Orange

Jan to Jun

2010, 2012, 2014

Green

Jul to Dec

2010, 2012, 2014

/ 1 نظر / 40 بازدید
حسین

ممنون از زحمتی که کشیدید. تا حالا نمیدونستم برای جرثقیل هم میشه از تگ استفاده کرد.